Corona Virüs Evden Eve Nakliyat İlişkisi

bursa-asansorlu-evden-eve-corona-virus-iliskisi
bursa-asansorlu-evden-eve-corona-virus
bursa-asansorlu-evden-eve-corona-virus-iliskisi

Bursa Evden Eve Nakliyat Corona Virüs

Corona virüs evden eve nakliyat sektörü ilişkisi konulu yazımızda, işimize olan yansımalarını, neler yapmamız gerektiğii anlamaya çalıştık. Corona virüs hayatımıza her şeyi değiştirdi. Bilmediğimiz daha önce tecrübe edilmeyen bir durum. Bilim insanları, tıp dünyası kafa yordular, gece gündüz çalıştılar. Hizmet sektörü, sadece ülkemizde değil, bulaş sebebi ile tüm dünyada çalışmalarına ara verdi. Bursa Yurttaş evden eve nakliyat, taşımacılık firması olarak bizde, bu sürede istediğimiz düzeyde çalışamadık. Bunun çok fazla sebebi var, insanların bir çoğu corona virüs günlerinde ev taşıma, ev eşyası taşıma işlerini ertelediler. İnsanlar bir yandan kişisel koruma, sosyal mesafe, kurallarını anlamaya, uygulamaya çalışırken bir yandanda işlerine nasıl devam etmeleri gerekeceğini öğrenmeye anlamaya çalıştılar.

Corona Virüs Nasıl Bulaşıyor ?

Corona (covid-19) dünyanın bir uçundan, Çin den 2 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyaya, Türkiye’ye Bursa’ya kadar geldi. Bulaş hızı bu kadar hızlı olunca, doğal olarak ilk akla gelen, nasıl insanlar arasında bulaştığıdır. İşinize devam etmek istiyor iseniz bunu iyice öğrenmeniz gerekir. Yapılan araştırmalar, corana virüs ün solunum yollarından (ağız, burun, göz) bulaştığı belirlendi. Maske kullanımı şart oldu, bu şekilde ağız ve burun kapalı kalıyordu, sosyal mesafede 2 metre olarak belirlendi, temas yasaklandı.

Evden Eve Nakliyat & Corona Virüs

Bursa evden eve nakliyat sektörü corona virüs hayatımızda iken sektörün nasıl hizmet vereceği konusunda yapılacaklar. Corona virüs belli bir süre eşyalar (kağıt, plastik, metal) yüzeylerde kalabiliyor, bu aşamada temas olur ise bir şekilde bulaşma riski yüksek görünüyor. Evden eve eşya taşırken neler yapabiliriz, ilk öncelik müşteri ile mesafe koymak olmalıdır. Çalışanlar zor olsada maske takmalıdır. Evden eve nakliyat işinde kullandığımız kamyon, nakliyat asansörü, ambalaj malzemeleri, kısaca tüm ekipman iş başında ve sonunda hijyen yapılmalıdır. Müşteriden yeni taşınılacak evin boş iken çok iyi temizlenmiş olması istenebilir. Bu günlerde ev taşıma sırasında, ev içinde mümkün olan en az sayıda eleman çalışmalıdır. Ev taşıma işinden sonra eşyaların tekrar hijyen edilmesi uygun olacaktır. Eskiden virüs olmadan önce yapılan temizlik işleri, çok daha fazla önem kazanmıştır. Bursa evden eve nakliyat hizmetinde, Yurttaş asansörlü evden eve nakliyat hizmeti tüm kurallara uygun olarak, sağlık öncelikli sizlere hizmet vermektedir.